Drone ile Fotoğraf Çekmek

0
78

Geçen hafta arkadaşım ile video ve fotoğraf çekmek için buluştuk. Karlı bir gündü ve hava oldukça bulutluydu. Güneşin yeryüzünü boyama şansı olmadı ve renkler istediğimiz gibi olamadı ama amaç zaten en iyi fotoğrafları ya da videoyu çekmek değildi.

Amaç, drone ile dünyaya insan ölçeğinin üzerinden bakabilme şansı yakalamaktı. Drone bu açıdan mucizevi bir icat. İstediğiniz yere gidip, istediğiniz yüksekliğe çıkabiliyor ve o noktada asılı kalarak istediğiniz medyayı ister video ister fotoğraf olarak elde edebiliyorsunuz.

DJI Mavic Pro e1/320 f2.2 Iso100 @26mm Yer: Bikernieki Anıtı (Riga,Letonya)

İlk denememizde, birçok özelliği deneme şansı bulduk. Yukarıdaki fotoğrafı da arkadaşım çekti ve o günün anısı olarak kayıtlarda yerini buldu. O gün öğrendiğim bilgileri sizin için video haline getirdim. O videoyu izlemek isterseniz de DRONE VLOG linkine tıklayarak izleyebilirsiniz. Ayrıca Ardıl’ın nasıl drone kullanmamanız gerektiğiyle ilgili çektiği video ve yazı da ilginizi çekebilir: ACEMİ DRONE KULLANICISI , çünkü açık olmayan alanda ne gibi zararların oluştuğunu ondan dinlemenizde fayda var.

Bol dronelu çekimler diliyorum size. Yorumlarınızı aşağıya yazmayı unutmayın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments