En Güzel Seyahat Fotoğrafını Çekmek için Hazırlanın

0
104

Amacımız gönlümüzce vakit geçirmek. İster dinlenmek, ister yemek-içmek instagramlamak, istersek değişik yerler görüp fotoğraf veye videolarını çekmek. Peki nasıl hazırlık yapmalıyız ki en iyi fotoğrafları çekebilelim?

Vikipedi-Arastirma

  1. Şehri Araştırın

İnternetten google’dan gideceğimiz şehri Vikipedi, blog veya o şehre ait turizm sitesinden okumak. Ulaşım imkanları, gezilecek yerler, yemek için önerilen yerler, müzeler gibi bilgileri not edelim.

Google-Gorsellerde-Arama

2. Görsellere Bakın

Google’den şehri ismini yazalım ve görsellerde arama yapalım. Beğendiğimiz görsellerin nerede çekildiklerine ait bilgileri alıp kayıtlarımızı genişletelim.

Foursquare-yeme-icme

3. Sitelerde Araştırma Yapın

Yeme içme yerleri için FourSquare’de araştırma yapalım güzel yerleri kaydedelim hesabımıza. Ayrıca gezilecek yerler, günlük turlar ve yeme içme mekanlarını için TripAdvisor’a bakalım bu bilgileri de kayıtlarımıza ekleyelim.

Here-uygulama-indir

4. Harita Yükleyin Telefonunuza

İnternetimiz olmayacak bir yere gidiyorsak, internetsiz çalışan bir harita/gezi programı indirebiliriz. Stay bu programlardan birisi. Harita olarak Here’da oldukça faydalı bir program. Üstelik hangi ülke veya şehri isterseniz Android telefonunuza kaydedebiliyorsunuz. İstediğiniz yerleri de bu harita üzerinde kaydedebilirsiniz.

otel-sehir-haritasi

5. Basılı Harita Alın

Gideceğimiz şehre havalimanı, tren istasyonu gibi alanlardan girince alabileceğimiz ücrertsiz haritalardan alalım. Bu haritalarda da güzel yerler işaretlenmiş olabiliyor. Bu haritalardan otellerde de ücretsiz veriliyor genellikle.

Şimdi size kalan, bu bilgilerle rahat rahat gezmek ve en güzel fotoğrafları çekmek.

İyi tatiller.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments