Fujifilm İle İstanbul Sokak Fotoğrafçılığı X-Workshop

0
98

Sokak fotoğrafçılığına meraklı ama zaman bulamayanlar arasında yer aldığım için kendimi sokaklara atma kararı aldım, bir de kafamı dağıtmak istedim. Fujifilm’in epeydir takip ettiğim etkinlikleri var. Oldukça güzel eğitimler düzenliyorlar, ücretli ve ücretsiz eğitimlerini takip etmek isterseniz Fujifilm Web Sayfası‘na bakmanızda fayda var.

Bir önceki yazımda, yine Fujifilm tarafından düzenlenen ücretsiz bir seminerdi ve çok faydalandım. Renk yönetimi konusuna meraklıysanız, okuyacaklarınız hem ilginizi uyandıracak hem de konunun önemi hakkında size fikir verecek.

Fujifilm’in İstanbul’daki yeri artık Karaköy’de (bir süredir orda, eskiden Sirkeci’deydi). Öncesinde fotoğrafı bilmeyenler için Murat Koçak kısa ve hızlı bir eğitim yaptı. Herkese Fuji fotoğraf makinelerini dağıttılar ve sonrasında fotoğraf yürüyüşü başladı.

Rota Karaköy’den başlayıp Galata Köprüsü sonra Bankalar Caddesi ve Kamondo Merdivenleri ile bitiş. Tur sırasında kısa kısa, fotoğraf makinesi ve kompozisyonla ilgili bilgiler verdiler.

Ben gezinin tamamına katılamadım, çünkü aynı gün Sony merkezinde de iki seminer olduğu için ben saat 12.30 a kadar fotoğraf turuna katıldım ve aşağıda görebileceğiniz fotoğrafları çektim.

Sosyal medya hesaplarımı, sayfanın en üstünde sağda görebilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments