En İyi Türkçe Youtube Fotoğraf Kanalları

0
158

Fotoğraf günden güne artan bir ilgiye sahip, bununla beraber maalesef bilgi kaynakları da hala Türkçe olarak bence yeterli değil. Birçok çeviri bilgi varken, hala Türkçe üretilmiş kaynak ihtiyacı devam ediyor.

Youtube bildiğiniz üzere evdeki televizyonumuzun yerini almakta ısrarcı, özellikle televizyonlarımız dizi ve yarışma savaşları verirken ‘birşeyler öğrenmek isteyen’ izleyicisini Youtube’a teslim ettti.

Bildiğiniz üzere Phardon’un bir Youtube kanalı var, ancak bizler birçok kanalı takip ediyoruz. Özellikle Türkçe Fotoğraf Kanalı sahibi dostlarımızı yakinen takip ediyor ve gelişmelerini de canı gönülden diliyoruz.

Bu yazımızda En İyi Türkçe Youtube Fotoğraf Kanalları ‘nı sizler için bir araya toplamaya çalıştık, unuttuğumuz dikkatimizden kaçan varsa lütfen yorum olarak iletirseniz onları da listemize eklemek için inceleyebiliriz.

Şimdiden iyi seyirler;

İşte Youtube Fotoğraf Kanalları

  1. Kutay Kösem

Kutay Kösem dört yıl önce fotoğraf bilgilerini Yotube kanalında paylaşmaya başladı, basitten biraz daha detaylıya zamanla gitti videolarında. Son zamanlarda fotoğraf konularından biraz daha video ve sinema konularına girmiş olsada teknik olarak merak ettiğiniz ‘temel fotoğrafçılık’ bilgilerini videoları arasında bulabilirsiniz.

Video Kanalının Linki

Kotay Kösem Fotoğraf Kanalı
Kotay Kösem Fotoğraf Kanalı

2- PhotoPlay

PhotoPlay yayın hayatına bir yıl önce başladı, teknik ve eğitim karışık videolara sahip kanalında. Fotoğraf çekim teknikleri ile ilgili bilgilere sahip olurken, zaman zaman teknolojik tarafı ile ilgili videoları da kanalda bulabilirsiniz.

Video Kanalının Linki

PhotoPlay Fotoğraf Kanalı
PhotoPlay Fotoğraf Kanalı

3- Phardon

Phardon yedi ay önce Youtube kanalını açtı, teknik ekipmanların incelenmesinin yanısıra fotoğrafçılıkta işe yarayacak uygun fiyatlı ürünlerin incelemesini ve sonuçlarını izleyicileri ile paylaşıyor.

Video Kanalının Linki

Phardon Youtube Fotoğraf Kanalı
Phardon Youtube Fotoğraf Kanalı

4- Mert Gündoğdu

Mert Gündoğdu yaklaşık 5 yıl önce videolarını kanalına eklemeye başladı. Genellikle teknik ağırlıklı olarak ürünleri inceliyor ve değerlendiriyor. Ürün incelemelerini genel olarak Canon marka çevresinde yapıyor, son yıllarda da artık Canon’un çalışanı olduğu için başka ürün de incelemeyez 🙂

Video Kanalının Linki

Mert Gündoğdu Fotoğraf Kanalı
Mert Gündoğdu Fotoğraf Kanalı

5- Fotopazar

Fotopazar bilindiği üzere bir e-ticaret sitesi, ancak ürün incelemelerinin arasında zaman zaman photoshop anlatımları da yapıyorlar. Yeni ürünleri ya da satışa aldıkları ürünleri incelemek için takip edilebilecek kanallardan.

Video Kanalının Linki

Fotopazar Fotoğraf Kanalı
Fotopazar Fotoğraf Kanalı

6- Fotografium

Fotopazar gibi bir e-ticaret sitesi ancak ürün tanıtımı yaptığı için zaman zaman photoshop eğitimi gibi konularada giren kanal daha çok yeni ürün tanıtımı yapıyor. Ürün alma aşamasında incelemenizde fayda olacaktır.

Video Kanalının Linki

Fotografium Fotoğraf Kanalı
Fotografium Fotoğraf Kanalı

7- Amcaoğlu

Yaklaşık bir yıl önce ilk videolarını kanalına koyan Amcaoğlu, fotoğraf çekim teknikleri ve ürün tanıtımları yapıyor. Kanalda faydalı bilgi ve teknikler bulabilirsiniz.

Video Kanalının Linki

Amcaoğlu Video Kanalı
Amcaoğlu Video Kanalı

 

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments