Rotring Kalem Bozulursa

18
303

Rotring 800+ modelini ilk gördüğümde gerçekten çok hoşuma gitti ve almalıyım dedim. Kalemin dış yüzeyi mat, elde tutuşu gayet iyi. Köşeli olması sebebiyle uzun yazma sonrasında biraz rahatsız edebiliyor ancak görüntüsüne değer. Kalemin yazı yazdığınız ucu kapanarak içeri giriyor ve kalan kısım (lastik) plastik ve cep telefonu ya da tablet yüzeyinde yazı yazmaya yönelik olarak tasarlanmış. Kutusundan da ek iki tane yedek uç çıkıyor. Eskiyeceğini düşünerek,yedek parçası ile geliyor.

Kalemin güzel görüşünün yanı sıra asıl özelliği, klipsinden çevirince sivri yazma ucu içeri gizleniyor ve uç dışarıda kalmıyor. Versatil kalem kullananlar bilecektir, en kötü tarafı dışarıda kalan uç bütün cepleri bir güzel deler zaman içinde. Bu ucun içeri saklanması özelliği, eskiden beri kullandığım versatil kalemlerde en sevdiğim özelliktir.

rotring-kalem-04

Tüm bu güzel tarafları bir kenara bırakır ve hikayeme gelirsek. Kalemi geçenlerde toplantıdan çıkarken masadan düşürdüm. Masa yüksekliğini tahmin edersiniz yaklaşık 75-80cm kadar bir yükseklikten düşen kalemi elime aldığımda klipsinden çevirince kalemin ucu içeri gitmedi bununla beraber daha kötüsü basma mekanizması bozuldu. Açıkçası çok şaşırdım çünkü üniversite yıllarında da oldukça uzun zaman Rotring kullandım ve oldukça dayanıklı olduğunu düşünüyordum.

Bu arada kalemin fiyatı Türkiye’de 163 TL (60$), yani pek ucuz bir kurşun kalem değil 🙂

Neyse ben bunu içime atmayım dedim, Rotring Türkiye’ye bu durumu açıklığı ile yazdım ve tamir olabiliyorsa olması için yardım rica ettim. Onlar da bana bu şekilde bir cevap yazdılar:

Rontring Türkiye Maili
Rontring Türkiye Maili

Bana oldukça hızlı bir şekilde ve oldukça pozitif yaklaşarak bir mail yazdılar. Bana kargo ile ürünü ve faturasını iletmemi, inceleyeceklerini belirttiler. Burada fatura kilit nokta, sonrasında birçok kullanıcı yorumlarda belirtmişler. İtiraz veya şikayetlerde kullanmak için faturanızı mutlaka saklayın, faturasız ürün alıyorsanız maalesef bir çözüm üretmek mümkün değil. Kargo ile kendilerine kalemi iyi bir şekilde paketleyerek gönderdim. Yaklaşık üç gün sonra bana bir kargo geldi. Kargo içerisinde, “Arızalı ürün yerine gönderilen bedelsizdir” faturasıyla ücretsiz olarak kutusunda yepyeni bir kalem geldi.

Yeni Kalem
Yeni Kalem

Açıkçası çok memnun oldum yaklaşıma çünkü daha 1-2 ay önce aldığım ve neredeyse pek kullanmadığım kalemin bir düşme ile hemen bozulması zaten can sıkıcıydı. Ancak bunu Rotring Türkiye’nin olumlu yaklaşımı düzeltti.

Kendilerine teşekkür ederim pozitif ve yapıcı yaklaşımlarından ötürü. Sizler de eğer Rotring 800+ kullanıyorsanız dikkatli olun düşürmeyin pek narin maalesef.

Teşekkürler Rotring Türkiye
Teşekkürler Rotring Türkiye
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest

18 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ertunç Söyü
Ertunç Söyü
7 yıl önce

merhaba, rotring e-maili nedir söyler misiniz? ve bu arada rotring kendi bünyesinden değil de başka bir yerden alınma kalemleri tamir etme konusunda tutucu davranıyor mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Phardon Media
7 yıl önce
Reply to  Ertunç Söyü

“Kendi bünyesinden değil, başka yerden alınma” dan kastınız nereler mesela? Ben yetkili bir satıcında, faturalı bir ürün almıştım. Sanırım, yasal yoldan Rotring Türkiye ithalatı ile Türkiye’ye gelen ürünlerine fatura/fiş olduğu taktirde ilgili davranacağını tahmin edebilirim sadece. Ben bir defa böyle bir sorun yaşadım, onda da yardımcı oldular sağolsunlar.

kadir sevigen
kadir sevigen
6 yıl önce
Reply to  Phardon Media

Merhaba, benimde rotring 600 kalemim yere düştü ve ucu içerisine girdi. Hangi adrese mail atmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Ahmet Kürşat
Ahmet Kürşat
7 yıl önce

Ben internet üzerinden bir satıcıdan almıştım sorun yaşıyorum faturam maalesef mevcut değil göndersem ilgilenirler mi acaba iki hafta kullanabildim cidden sıkıntılı bir kalem. Mail adresi nedir acaba ?

rıfat Soner
rıfat Soner
6 yıl önce

Merhaba. rotring 800 plus kalemim bozuldu ve ne yapcağım derken sitenize denk geldim. aynen mail attım rontringe gönderin bakalım dediler . Sağolsunlar ilerleyen günlerde kalemin yenisini tarafıma göndermişler. Biraz pahalı bir kalemdi ama böyle bir garanti anlayışı açıkçası beni de çok memnun etti. sizede bu bilgilendiriciyazınız için ayrıyeten teşekkür ederim ç

Phardon Media
6 yıl önce
Reply to  rıfat Soner

Merhaba, çok sevindim yardımcı olmalarına. Rica ederim 🙂

kadir sevigen
kadir sevigen
6 yıl önce
Reply to  rıfat Soner

Adresi göremiyorum da bana da yardımcı olurmusunuz ? Nereye mail atmam gerekiyor ?

Ramazan Çelik
Ramazan Çelik
6 yıl önce
Reply to  rıfat Soner

Merhaba benimde kalemim bozuldu 600 modeli. Hangi emaile mail atrinity rotring turkiye bulamadik.

Umut çelik
Umut çelik
5 yıl önce

Merhaba e mail ve iletişim adresini gönderebilir misiniz

Kaan Ayvaz
Kaan Ayvaz
6 yıl önce

Aynı sorunla karşı karşıyayım fakat nereye mail atacağımı bulamadım bu konuda yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler

Murat Önsen
Murat Önsen
6 yıl önce

yaklasık 1 yıl sonra (daha pahalıya alıp:)) Kargo yapmaya karar verdiğim an. Google un nimeti ! 🙂 karşıma cıkan bu yazı içinb tesekkürlr.
İlk iş kargo..

Ersin
Ersin
5 yıl önce

[email protected] e-mail adresi.

Mert VERGİ
Mert VERGİ
5 yıl önce

Celal Bey merhaba aynı şekilde ben de rotring 800+ kalemimi düşürdüm. Tamir için acaba nereyle iletişime geçmek gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Eylül
Eylül
4 yıl önce

Biri bana emaillerini lütfen yazsın

Kerem
Kerem
4 yıl önce

24 aralıkta bayiye ulaştı 4 ocak oldu hala gelmedi 21 iş günü demişleri ama herkese 3-4 günde geldiğini okudum değişmez diye korkuyorum umarım düzelir bir şekilde

Onur
Onur
3 yıl önce

Merhaba, kalemlerinin hasarlarını telafi eden herkes adına mutluyum 🙂 500 model kalemim ucu yere düşünce biraz yamuldu ve uç çıkarken sorun oluyor çıkmıyor bazen çıkıyor yeni kalem almayı düşünüyorum 800 mü daha estetik 800+ mı? Minik detay farkı var ama kararsız kaldım. Ayrıca 500 model Rotring’i muhtemelen tamir etmezler 2.5 sene oldu?